İstanbul’da Trafik Yoğunluğu: Avrupa’da Yüzde 56, Anadolu Yakası Yüzde 83!

TEM Otoyolu’nda ise Samandıra kavşağı ile Çamlıca gişeler arasında trafik adım adım ilerliyor. Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçişlerde ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde trafik, Çamlıca ve Ataşehir ayrımlarından başlıyor.

Avrasya Tüneli gişelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Avrupa Yakası’nda, D-100 kara yolunda Edirnekapı, Haliç Köprüsü, Halıcıoğlu, Çağlayan ve Beylikdüzü mevkilerinde çift yönlü bölgesel yoğunluklar yaşanıyor.

KAZA TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

TEM Otoyolu’nda Bahçeşehir’de Ankara istikametinde ve Haramidere’deki bağlantı yolunda araçlar güçlükle ilerliyor. Beylikdüzü-Büyükçekmece yan yolda sabah gerçekleşen maddi hasarlı kazanın da trafiği olumsuz etkilediği görülüyor.

AVRUPA’DA YÜZDE 56, ANADOLU YAKASI’NDA YÜZDE 83 YOĞUNLUK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Cep Trafik haritası verilerine göre, Avrupa Yakası’nda trafik yoğunluğu yüzde 56, Anadolu Yakası’nda ise yüzde 83’e kadar ulaştı. Kent genelindeki trafik yoğunluğu ise yüzde 67 olarak ölçüldü.

Toplu taşıma araçlarında da yoğunluk yaşanıyor. Metro, metrobüs, otobüs, Marmaray ve deniz taşıtlarında yoğunluk oluştu. Bazı metrobüs, İETT ve tramvay aktarma istasyonlarında da kalabalıklaşma gözlendi.

Metrobüs hattında Altunizade durağı ile M-5 Üsküdar-Samandıra Metro hattında Altunizade yönünde sıkışıklık yaşandı. Uzunçayır metrobüs durağında ise metro ve İETT otobüslerine aktarma yapmak isteyen vatandaşlar kalabalık oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir